کد خبر : 3629
تاریخ : 1402/2/12
گروه خبری : ستاد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد

اصلاح شبکه برق 217 روستای همدان / تبدیل 164 کیلومتر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار در مناطق روستایی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان به اصلاح و حل مساله برق 217 روستا طی سال گذشته اشاره کرد و گفت: جابجایی پایه به تعداد 2 هزار و 200 پایه انجام شد که نسبت به سال گذشته آن رشدی معادل 100 درصد داشت که کار بزرگی بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، علی سهرابی بیدار در مراسم بزرگداشت روز جهانی کار و کارگر و روز ملی صنعت برق با تشریح فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته در سال 1401 با بیان اینکه تداوم تامین برق در تمام مراکز جمعیتی در دستور کار بود، اظهار کرد: طی سال گذشته در راستای تداوم تامین برق در مراکزجمعیتی با اقدامات خوبی که انجام شد همه شهرستان ها و روستاهای استان بدون مشکلی از نعمت برق بهره‌مند بودند و توانستیم رضایت مردم را از نظر تامین برق داشته باشیم.

وی با بیان اینکه عبور از شرایط وضعیت آب همدان ازدیگر ماموریت های ما در سال گذشته بود به اقدامات شرکت توزیع نیروی برق استان به منظور تسهیل در امر آبرسانی اشاره و عنوان کرد: در همین راستا حداکثر طی مدت سه روز با کمک پیمانکاران و مجموعه همکاران توانستیم مساله را حل کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با تاکید بر اینکه در راستای آبرسانی به مردم، اصلاح و بهینه‌سازی 23 کیلومتر شبکه تامین برق ایستگاه پمپاژ شماره 3 انتقال آب از سد تالوار انجام شد، گفت: این اقدام طی مانور جهادی در یک روز انجام شد که کار فوق العاده‌ای بود.

وی با بیان اینکه در اوج بار زمستان مدیریت انرژی بسیار مناسبی با پشتیبانی حاکمیتی اتفاق افتاد، به هماهنگی‌ها و ارتباط  موثر بین شرکت توزیع نیروی برق و شرکت گاز در این راستا اشاره و عنوان کرد: خوشبختانه با هماهنگی‌های خوب و موثری که بین شرکت گاز و برق صورت گرفت مشکلی در تامین برق به وجود نیامد و بدون ایجاد دغدغه برای مردم در مراکز جمعیتی برق پایدار و مطمئن تامین بود.

سهرابی بیدار به اصلاح و حل مساله برق 217 روستا طی سال گذشته اشاره و بیان کرد: جابجایی پایه به تعداد 2 هزار و 200 پایه انجام شد که نسبت به سال گذشته آن رشدی معادل 100 درصد داشت که کار بزرگی بود.

وی به اقدامات صورت گرفته در راستای هوشمند سازی شبکه طی سال گذشته اشاره و اظهار کرد: سال گذشته مرکز هوشمند شبکه برق استان راه‌اندازی شد که در ابتدا 25 کلید و امروز با 170 کلید در حال فعالیت است که البته نیاز به توسعه دارد و امیدواریم تا پایان سال بتوانیم این تعداد را به بیش از 500 کلید برسانیم

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان  با اشاره به اینکه تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار در مناطق روستایی به میزان  164 کیلومتر انجام شد که نسبت به سال گذشته آن 210 درصد افزایش داشت، ادامه داد: یک هزارو 500 دستگاه روشنایی نیز برای متقاضیان روستایی نصب شد که نسبت به سال گذشته آن رشدی معال 110 درصد ایجاد شد.

وی به افزایش سه برابری اعتبارات تخصیص یافته برای تعمیرات خطوط فشارمتوسط به روش خط گرم اشاره و بیان کرد: اعتبارات تخصیص یافته در این حوزه از 30 میلیارد ریال در سال 1400 به 90 میلیارد ریال در سال 1401 رسید.

سهرابی بیدار به بهره‌برداری از 8 نیروگاه خورشیدی در استان با توان 9/48 مگاوات در استان همدان خبر داد و گفت: با اقدامات صورت گرفته سهم ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی استان همدان نسبت به کل نیروگاه‌های خورشیدی بهره‌برداری شده در کشور، 4/11 است.

وی با بیان اینکه با اقدامات صورت گرفته در حوزه مشترکین بیش از 88 درصد از کل انشعابات دیماندی قابلیت رویت‌پذیری دارد، خاطر نشان کرد: با فعالیت‌های اساسی صورت گرفته در این حوزه انشعابات قابل رویت بوده که 30 درصد از آنها کنترل‌پذیر هستند که به دنبال توسعه آن هستیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با تاکید بر اینکه افزایش میزان وصول مطالبات طی سال گذشته  به 03/100 درصد رسید، اضافه کرد: این اقدام نسبت به مدت مشابه سال گذشته به میزان 6/2 درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه با اقدامات صورت گرفته در راستای فرهنگ سازی و مدیریت مصرف 585 هزار مشترک خانگی معادل 91 درصد کل مشترکین خانگی در پیک امسال زیر الگوی مصرف قرار گرفتند، گفت: تعداد 337 هزار مشترک خانگی مشمول پاداش صرفه‌جویی شدند که معادل 52 درصد کل مشترکین خانگی است.

سهرابی بیدار در تشریح دیگر اقدامات صورت گرفته با تاکید بر اینکه انتشار اخبار شرکت در نشریات مکتوب و خبرگزاری‌ها به میزان یک هزار و 740 مورد بوده که نسبت به سال 1400 بیش از دو برابر شده است، اضافه کرد: انتشار آگهی‌های مختلف اطلاع‌رسانی، مدیریت مصرف و... در نشریات مکتوب به تعداد یک هزار و 72 مورد و همچنین در خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری در راستای اشاعه فرهنگ مدیریت مصرف صورت گرفت.

وی با بیان اینکه به منظور اطلاع رسانی و آگاهی سازی و اشاعه فرهنگ مدیریت مصرف بیش از 8 میلیون و 100 هزار پیامک به مشترکین  ارسال شد، گفت: عقد قرارداد با صدا و سیمای مرکز همدان و شرکت پیام‌های بازرگانی نیز از دیگر اقدامات بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه مهم‌ترین ماموریت ما تداوم تامین برق پایدارو مطمئن برای مشترکین است، به محورهای اصلی و اساسی به منظور تحقق این هدف اشاره و خاطر نشان کرد: ما کار را بر چهار محور هوشمندسازی، افزایش قابلیت اطمینان، افزایش بهره وری، مشتری مداری و ارتباط دوسویه و مستمر با مشتریان قرار دادیم تا بتوانیم به بهترین شکل خدمت رسانی کنیم و در راستای افزایش رضایت مردم قدم برداریم.

*رشد تولید به انرژی برق وابسته است

معاون امور عمرانی استانداری همدان نیز در این مراسم با اشاره به وجود حوزه‌های مختلف امنیت، امنیت انتظامی، امنیت غذایی و امنیت انرژی را مهم برشمرد و بیان کرد: در کشور مبنای بیشتر کار و تلاش بر اساس امنیت انرژی است بنابراین، این امنیت بسیار مهم است که باید در راستای حفظ آن بیش از پیش تلاش کرد.

فرزاد تیموری در بیان اهمیت امنیت انرژی با اشاره به نامگذاری امسال بر مبنای افزایش تولید توسط مقام معظم رهبری، گفت: این امر بیانگر اهمیت این موضوع است که رهبری برای حفظ این امنیت دغدغه دارد، و به این دلیل است که رشد تولید در اکثر صنایع تولیدی به انرژی برق وابسته است.

وی با بیان اینکه تامین، تولید و توزیع انرژی برق در کشور در اختیار وزرات نیرو است، تاکید کرد: خوشبختانه این وزرات با درایت، دانش و توانمندی‌هایی که دارد به خوبی از عهده این مسئولیت برآمده است.

معاون امور عمرانی استانداری همدان با مقایسه وضعیت انرژی برق و گاز در دوران قبل از انقلاب و بعد از آن، به پیشرفت‌های صورت گرفته در این عرصه اشاره و بیان کرد: امروز در بخش تولید انرژی برق به جایی رسیده‌ایم که صادرات انجام می‌دهیم که وزارت نیرو با این عمل به خودکفایی در تامین منابع مالی رسیده که نشان دهنده تلاش مضاعف مسئولین در این راستا است.

با بیان اینکه شرکت توزیع نیروی برق استان همدان جزو دستگاه‌های با عملکرد خوب است، تصریح کرد: پرسنل و عوامل این شرکت به خوبی پای کار هستند و با تلاش جهادی و شبانه روزی در کمترین زمان، کار را به نتیجه می‌رسانند.

* اقدامات شرکت توزیع برق استان همدان در تسهیل امر آبرسانی اثربخش بود

تیموری با اشاره به بحران آب در همدان طی سال گذشته به اقدامات اثربخش شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در راستای تسهیل در امر آبرسانی اشاره و عنوان کرد: پروژه بزرگ انتقال آب که بیشتر از 10 سال بلاتکلیف رها شده بود که موجب شد شهر همدان با بحران آب مواجه شود.

وی با تاکید بر اینکه در راستای حل بحران آب با مدیریت خوبی که حاکم شد از 72 حلقه چاه اراضی همدان تامین آب انجام شد، گفت: از این تعداد 32 حلقه چاه با پمپ گازوئیلی کار می‌کردند که با تلاش مضاعف و جهادی شرکت برق‌ به چرخه توزیع آب وصل شدند و طی سه روز کار به نتیجه رسید که از این تجارب در دیگر استان‌ها برای رفع مشکل استفاده شد.

امیر حسین لطفی مدیر دفتر ایمنی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان نیز در ادامه با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته طی سال گذشته و گرامیداشت روز جهانی کار و کارگر و روز صنعت برق گفت: رشد تولید بدون شک وابستگی بسیاری به صنعت برق دارد که امیدواریم بتوانیم در راستای تحقق شعار سال به بهترین  نحو عمل کنیم.

در پایان این همایش از 38 نفر از کارگران نمونهشرکت توزیع نیروی برق استان همدان تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

 

  لینک
https://hmd1.edch.ir/Press/ShowNews/3629