شرکت توزیع نیروی برق استان همدان
بریده جراید
کد مطلب:  3709 تاریخ انتشار:  1402/6/20 14:40:28
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » ستاد
یادداشت/
همدلی برای داشتن برقی پایدار
با همدلی، ضمن داشتن برقی پایدار، امید و نشاط را با مصرف صحیح برق و مدیریت منابع انرژی به ایران پهناور هدیه کنیم.

 

به گزارش روابط عمومی شركت توزیع نیروی برق استان همدان، می‌خواهیم مردم عزیز استان همدان را به یك «پویش انرژی همدلی» دعوت كنیم تا امید و نشاط را با مصرف صحیح برق و مدیریت منابع انرژی به ایران پهناور هدیه کرده باشیم.

بهترین توصیه‌ای که ما در پویش انرژی همدلی داریم این است هر كدام از ما سهم كوچكی در این اقدام داشته باشیم، كافی است لامپ‌های خانه را به قدر ضرورت روشن نگه داریم یا یا دمای آسایش (24 درجه) را رعایت کنیم  تا مجبور نباشیم انرژی بیشتری در خانه‌هایمان استفاده كنیم و مصرف انرژی را بالا ببریم.

باد خنكی كه می‌وزد پنجره‌های خانه خود را باز كنیم و هوای خوب و مطبوع را به داخل خانه هدایت كنیم تا هم از مصرف بالای كولر كم كنیم و هم هوای مطبوع را استشمام كرده باشیم و گاهی هم دچار عوارضی مثل پا درد و سردرد نباشیم.

بیایید اندکی صبر كنیم تا در مواقع پیك مصرف برق، از وسایل برقی مثل جاروبرقی، چرخ گوشت و آب میوه‌گیری استفاده نكنیم و آنها را به ساعات بعد از پیك موكول كنیم تا با این كار ارزشمند ما، هموطنی بدون برق نماند.

با اقدامات ساده می‌توانیم كارهای لذت‌بخشی را انجام دهیم و این شیرینی را به واقع زمانی حس كنیم كه جایی عنوان نشود هموطنی با نبود برق در یك منطقه‌ای با مشكلاتی مواجه است.

می‌خواهیم کارهای مهم اما بسیار ساده را مرور كنیم، توصیه ما این است كه لامپ‌ها و وسایل برقی غیر ضروری را خاموش كنیم، وسایل برقی قبل از ترک محل كار یا منزل خاموش شود و با خاموش کردن وسایل سرمایشی در محیط کم تردد از هدر رفت انرژی جلوگیری كنیم.

شاید تلاش‌های ما با این اقدامات کم به نظر برسد اما تبدیل به یک کار بزرگ اجتماعی می‌شود تا اطرافیان و دیگر هموطنان پای كار بیایند و اقدام بزرگی در كشور صورت بگیرد.

فرض کنیم هر فرد فقط یک لامپ در خانه خود کم کند، با فرض 35 میلیون مشترک، مصرف 35 میلیون لامپ کم می‌شود، صرف نظر از مقدار مصرف این حجم از لامپ که تقریبا برابر با چند نیروگاه بسیار بزرگ است، می‌دانید چه مقدار آلاینده کمتری تولید می‌شود؟

حال به هم این فكر كنید كه چقدر شهرها می‌توانند با كاهش آلاینده نفس بکشند، چقدر مشترکین دیگر برق می‌توانند از مقدار انرژی صرفه‌جویی شده، خانه خود را روشن نگه دارند و یا فرزندی در این روزها که همه چیز با رایانه و تبلت شده، برق داشته باشد و درس بخواند.

آیا به مقوله درآمد و اشتغال و آن هم اشتغال زنان سرپرست خانوار فكر كرده‌اید؟ اینكه این روزها با بودن برق چه مقدار چرخ خیاطی؛ زنان سرپرست خانوار می‌چرخد و چراغ مغازه‌ای روشن می‌ماند.

پس ما می‌توانیم امید را به همه هموطنان خود هدیه كنیم و در كنار هم با استفاده از امكانات شادی و نشاط را در ایران اسلامی داشته باشیم. تك تك ما وظیفه سنگینی را در قبال آسایش هموطنان داریم، باشد كه به این مهم توجه جدی داشته باشیم.

انتهای پیام/

 

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
کدامنیتی
*
 
شرکت سهامي مديريت توليد، انتقال و توزيع نيروي برق ايران © کلیه حق و حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به شرکت توزیع نیروی برق همدان می باشد.