شرکت توزیع نیروی برق استان همدان
بریده جراید
کد مطلب:  3710 تاریخ انتشار:  1402/6/28 13:24:38
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » ستاد
یادداشت/
پاداش‌های بی‌نظیر میلیونی در انتظار مشتركان كم مصرف برق
تابستان امسال بیش از هزار میلیارد تومان پاداش‌ها، بدون محدودیت به مشترکان کم مصرف برق اهدا شد.

 

به گزارش روابط عمومی شركت توزیع برق استان همدان، سال گذشته اتفاق خوبی كه در وزارت نیرو افتاد، این بود تمام مشترکان خوش مصرف برق كه زیر الگو مصرف داشتند، پاداش گرفتند اما امسال تدابیر جامع‌تری اندیشیده شده و این پاداش شامل تمام مشترکان برق می‌شود كه در مصرف خود صرفه‌جویی دارند.

تابستان امسال بدون محدودیت به مشترکان کم مصرف برق پاداش اهدا می‌شود به طوری كه دولت بدون درنظر گرفتن سقف، پیش‌بینی پرداخت بیش از هزار میلیارد تومان پاداش‌ها را در دستور کار خود قرار داده است.

این طرح كه از ابتدای خردادماه آغاز شده و تا انتهای شهریور سال ۱۴۰۲ ادامه دارد، فرصتی است كه هر مشترک در میزان مصرف خود نسبت به سال گذشته کاهش داشته باشد و مشمول طرح پاداش صرفه‌جویی شود.

پاداش ۱۰ کیلووات ساعت صرفه جویی امسال برای مشترکان کم مصرف، برابر با ۴۰ کیلووات ساعت سال گذشته است، بنابراین امسال انگیزه بیشتری برای مشترکان وجود دارد تا بتوانند در این طرح مشارکت بیشتری داشته باشند.

امسال مبلغ پاداش صرفه‌جویی برق تا ۲۰ برابر افزایش یافته و تقریبا به طور متوسط قیمت فروش برق ۱۰۰ تومان است که در مناطق گرمسیری یک چهارم این قیمت محاسبه می‌شود و پاداش صرفه‌جویی تا ۲۰۰۰ تومان به ازای هر کیلووات ساعت پیش‌بینی شده است.

الگوی مصرف در مناطق عادی ۳۰۰ کیلووات ساعت است و اگر مشترکی زیر ۱۵۰ کیلووات ساعت مصرف کند به ازای هر کیلووات ۲۰۰۰ تومان پاداش دریافت خواهد کرد و اگر مشترکی ۱۵۰ تا ۳۰۰ کیلووات مصرف داشته باشد به ازای هر کیلووات ساعت ۱۵۰۰ تومان و در پله‌های بعدی ۱۰۰۰ تومان و ۵۰۰ تومان پاداش خوش مصرفی از وزارت نیرو دریافت می‌کند.

به نظر می‌رسد، فرصت صرفه‌جویی در مصرف برق فرصت بی‌نظیری است که مشترکان خانگی بتوانند از آن استفاده کنند و از این طریق با یک تیر دو نشان بزنند و علاوه بر استفاده صحیح از انرژی برق از پاداش‌های قابل توجه در این بخش نیز استفاده کنند.

بر این اساس وزارت نیرو با درک صحیح از شرایط انرژی کشور به جای پرداخت هزینه برای تولید برق و ساخت نیروگاه‌ها، از طریق پرداخت پاداش زمینه جبران ناترازی تولید و مصرف برق را فراهم خواهد کرد كه به گفته برخی از کارشناسان اجرای این طرح نه تنها بر رفع ناترازی مصرف برق اثرگذار است همچنین باعث ترویج فرهنگ مصرف درست می‌شود.

مشترکان برق می‌توانند از پاداش صرفه‌جویی حداکثر بهره را ببرند و در كنار آن با همدلی و نوع‌دوستی برق پایدار برای همه مشترکان فراهم شود و شاهد یک رضایت نسبی و خوب بین مردم باشیم.

انتهای پیام/

 

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
کدامنیتی
*
 
شرکت سهامي مديريت توليد، انتقال و توزيع نيروي برق ايران © کلیه حق و حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به شرکت توزیع نیروی برق همدان می باشد.