شرکت توزیع نیروی برق استان همدان
بریده جراید
کد مطلب:  3768 تاریخ انتشار:  1403/2/10 15:09:11
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » ستاد
افتتاح مرکز مدیریت هوشمند انرژی (مها) در استان همدان
مرکز مدیریت هوشمند انرژی (مها) شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع برق استان همدان، ظهر امروز مرکز مدیریت هوشمند انرژی (مها) شرکت توزیع نیروی برق همدان با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح شد.

مدیرکل دفتر سرمایه انسانی وزارت نیرو در آیین افتتاح این مرکز اظهار‌‌‌‌کرد: مرکز مدیریت هوشمند انرژی(مها) در همدان پیش‌نیازهایی چون تفکر دانش‌ورزی و ارتقای بهره‌وری را پشت سر گذاشته و حرکت به سمت بهره‌گیری از علم و دانش در حل مسائل داشته و این جای تشکر و قدردانی را دارد.

مصطفی شاه‌بوداغیان با اشاره به اینکه ایجاد این مرکز یعنی مسیر رشد گفت: برداشت گام اول در مسیر رشد مهم است؛ فرصت‌ها در دوردست برای ما روشن نیست اما فرصت‌های در اختیار، در فاصله نزدیک را باید برداریم تا اندک اندک مسیر و فرصت‌ها برای ما فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه قدم ارزنده برداشته و این مولود را باید رشد و تعالی دهیم و قابلیت‌های جدید به آن اضافه کنیم، ادامه داد: این قدم اولیه با نگاه خوب دانش‌ورزی و فناورانه مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان اتفاق افتاده که فوق العاده است و جای تقدیر دارد.

مدیرکل دفتر سرمایه انسانی وزارت نیرو با اشاره به اینکه قدم اول برداشته شده اما در مرحله دوم، کلان داده‌‌هایی در این مرکز جمع می‌شود که استفاده از آنها وظیفه نیروهای شرکت توزیع برق در آینده است، گفت: امیدواریم همکاران با داده‌کاوی در راستای رشد ورود کنند و از ظرفیت‌های موجود یعنی از این داده‌هایی که در اختیار ما قرار می‌گیرد، برای تصمیمات داده محور استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه تصمیمات آینده ما برمبنای داده‌ها و هوش مصنوعی است که باید به بهترین نحو از آن برخوردار شد، خاطرنشان کرد: ستادی در وزارت نیرو شکل می‌گیرد که نیروهای شرکت توزیع برق استان همدان می‌تواند با ارتباط‌گیری با آن سرعت پیشرفت کار خود را بیشتر کنند.

شاه‌بوداغیان با بیان اینکه امیدواریم به سمتی حرکت کنیم که در حوزه‌های مختلف پیش‌بینی‌هایی را با درصد خطای بسیار پایین داشته باشیم، افزود: خوشبختانه شرکت توانیر و مجموع شرکت توزیع در این مسیر قدم گذاشته‌اند که امیدواریم در آینده نزدیک به سمتی حرکت کنیم که همه فرآیندها بر مبنای واقعیت‌ها و داده‌ها باشد و تصمیمات کاملاً علمی شکل گیرد.

* مرکز مدیریت هوشمند انرژی (مها) با هدف دستیابی به اهداف عالیه پایه‌گذاری شد

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان  نیز در این مراسم اظهار کرد: با توجه به توسعه زیرساخت‌های اندازه‌گیری هوشمند انرژی الکتریکی و ضرورت ایجاد ارتباطات دو سویه و بر خط با مشترکین در تعرفه‌های گوناگون در راستای مدیریت بارالکتریکی با استفاده از ظرفیت‌های ارتباطی و ابزارهای مدیریتی و کاهش شدت انرژی مصرفی، مرکز مدیریت هوشمند انرژی (مها) با هدف دستیابی به اهداف عالیه پایه‌گذاری شده است.

علی سهرابی‌بیدار بیان کرد: این مرکز با بهره‌گیری از یک ساختمان مجزا به میزان حدود 200 مترمربع فضای اختصاصی سعی بر آن داشته که ارکان مرتبط با مدیریت هوشمند انرژی الکتریکی مصرفی مشترکان را گرد هم آورد تا با افزایش بهره‌وری و هم‌افزایی با استفاده از زیرساخت‌های نرم‌افزاری از قبیل سامانه‌های مختلف، در بسترهای متنوع ارتباطی و سخت‌افزارهای غیرمتمرکز بیشترین اثربخشی در حوزه مسئولیت و دایره مدیریت هوشمند انرژی (مها) را رقم زند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر دفتر کنترل و نظارت بر لوازم اندازه‌گیری و مرکز پایش کنتورهای فهام و نیز دفاتر GIS و مدیریت مصرف و مجری طرح‌های هوشمندسازی ضمن تفکیک و تقسیم مشخص وظایف و مسئولیت‌ها به منظور هم‌افزایی در یک مجموعه واحد همکاری لازم را دارند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان  یادآور شد: امیدواریم با استفاده از همه ظرفیت‌ها و نقش‌آفرینی تمام عوامل مدیریتی و اجرایی کارشناسی اقداماتی نسبت به رفع موانع و شکوفایی بیش از پیش الگوهای اجرایی قدم برداریم.

وی با اشاره به اهداف راه‌اندازی این مرکز گفت: پایش لحظه‌ای بار مشترکین به تفکیک تعرفه‌ها، دو شیفته شدن مرکز برای رصد لوازم اندازه‌گیری، استخراج کنتورهای معیوب و فاقد ارتباط و نیز تحلیل داده‌های استخراجی برای مشخص شدن وضعیت بار از جمله اهداف است.

سهرابی‌بیدار تحلیل داده‌ها برای مشخص شدن راهکارهای کاهش مصرف (داده کاوی) را مهم برشمرد و گفت: کنترل عملکرد لوازم اندازه‌گیری به تفکیک تعرفه‌ها، هماهنگی با مرکز دیسپاچینگ در کاهش هوشمند بار لحظه‌ای فیدرهای بحرانی از نظر بار و... از دیگر اهداف مورد پیگیری است.

انتهای پیام/

 

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
کدامنیتی
*
 
شرکت سهامي مديريت توليد، انتقال و توزيع نيروي برق ايران © کلیه حق و حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به شرکت توزیع نیروی برق همدان می باشد.
Error
Whoops, looks like something went wrong.